کاملترین فایل{تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی چرا رودها برای ما اهمیت دارند؟}

تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی چرا رودها برای ما اهمیت دارند؟|744042|ugo|تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی چرا رودها برای ما اهمیت دارند
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی چرا رودها برای ما اهمیت دارند؟آماده دریافت می باشد .

عنوان:

نوع فایل:ورد قابل ویرایش

تعداد صفحه:24

قیمت:5000 تومان

بخشی از فایل:

اعضای گروه درس پژوهی :

تقدیم

بارالها! تو را سپاس می گوییم که شوق دوباره آموختن را در وجودمان نهادی تا بیاموزیم. یاری مان کن تا از این دانش تنها در مسیر رضای تو گام برداریم.

اکنون که به یاری مهربان خدایی چون تو این درس پژوهی را به پایان می رسانیم توانایی مان ده تا از همه عزیزانی که در این مسیر یاری مان نمودند کمال تشکر و قدردانی را بجا آوریم.

این درس پژوهی را به همکاران آموزش ابتدایی تقدیم می نماییم. امیدواریم که مثمر ثمر واقع شود.

تقدیر و تشکر

در محضر تک تک اساتید رویشی سبز را تجربه کردیم و در این مسیر دوستانی شفیق همراه ما بودند که زلال وجودشان خاطرات این مسیر سبز را ماندگار کرد.

از همه عزیزان که در تدوین این درس پژوهی به ما یاری رساندند صمیمانه سپاسگزاریم.


چکیده

آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند. و باری گران و مسئولیتی عظیم را بردوش این جماعت قرار می دهد. جستار پیش رو، حاصل این عشق و احساس وظیفه ی توأمان است.

درس پژوهي برگردان واژه ژاپني jugyokenkyu بمعني مطالعه يا پژوهش تشکيل شده است .kenkyu بمعني درس و jugyo بمعناي مطالعه يا پژوهش است . معادل انگليسي درس پژوهي Lesson study است .

درس پژوهي به زبان ساده مطالعه و پژوهش جمعي پيرامون عمل تدريس است . بعنوان يك معلم حرفه اي بيا و در روش تدريس خود تامل کن! حتما روش بهتري براي تدريس وجود دارد . اما اين بار نه به تنهايي، بلكه با يک گروه از معلمان هم رشته ، روش خود را مورد مطالعه و آزمون قرار دهيد ، با هم با نقد شرايط موجود و در جهت نيل به وضع موجود طرح مساله نماييد ، در جهت شناخت بهترين روش ممکن پژوهش کنيد ، نتايج پژوهش را در کلاس درس و بصورت طبيعي بيازماييد ، نتيجه آزمايش را نقد کنيد ، طرح را اصلاح و دوباره در يک کلاس ديگر آن را اجرا نماييد ، نتايج پژوهش خود را منتشر و در اختيار ديگران قرار دهيد .

به اين ترتيب شما گام در مسير درس پژوهي نهاده ايد روشي که پايه توسعه مستمر حرفه اي شماست و شما را در مسير يک معلم حرفه اي و فکور به حرکت وا مي دارد !

در این درس پژوهی سعی بر این است که دانش آموزان به طور کامل با مفاهیم کامل درس آشنا گردند و مشکلات و معایب تدریس در این باره برطرف گردد.


مقدمه :

همانطور که می دانیم درس پژوهی شکل اولیه ای از توسعه ی حرفه ای معلمان می باشد که هدف عمده آن بهبود مستمر تدریس می باشد به گونه ای که دانش آموزان بتوانند مطالب را به شیوه ی موثر تری بیاموزند.گروه درس پژوه تلاش می کند طرح درس خود را نقد و بررسی و به شیوه بهینه اصلاح نماید. طرح درس مشارکتی رمز موفقیت معلمان می باشد. برای معلم درس پژوه تمام کردن کتاب مهم نیست، یادگیری و فهمیدن دانش آموزان مهم است. درس پژوهی به معلمان یاد می دهد که در کلاس صرفا یاددهنده نباشند بلکه یادگیرنده نیز باشند.ملاک سنجش در موفقیت درس پژوهی یادگیری معلمان است نه تولید یک درس. تهیه طرح درس بهتر نتیجه جانبی و ثانوی فرآیند است .اما ند هدف اولیه آن.

منطق درس پژوهی ساده است اگر می­خواهيد آموزش را بهبود بخشيد، اثر بخش­ترين جا برای چنين کاری، کلاس درس است. اگر شما اين کار را با درس­ها شروع کنيد، مسئله­ي چگونگی کاربرد نتايج تحقيق در کلاس درس ناپديد می شود.در اينجا بهبود کلاس درس در درجه­ي اول اهميت است. درس پژوهی یکی از راههای ارتقا و دستیابی به شیوه های نوین تدریس و کنار گذاشتن شیوه ها و روشهای سنتی است . معلمین مقطع ابتدایی چند سالی است که تلاش می کنند تا بلکه بتوانند با شرکت درجشنواره ی الگوهای نوین تدریس خدمتی در این راستا به نظام تعلم و تربیت کشور به عنوان مهمترین رکن آینده ساز کشور کمکی کرده باشند .

ما در قسمت مبانی علمی و نظری به سه مبحث پرداخته ایم : اول ، طراحی منظم آموزشی یا همان طرح درس ، دوم ؛روشهای تدریس ، سوم ؛هدفهای سه گانه ی تعلیم وتربیت .
مطالب دیگر:
🔍فصل 9 کتاب رفتار بنگاه و سازمان های صنعتی🔍روشي جديد براي تشخيص ميكروآنوريسم از تصاوير شبكيه مردمك هاي بدون اتساع داراي رتينوپاتي ديابتي با استفاده از پردازش تصوير🔍دانلود بهترین پکیج آرایشگری و روش های زیبایی صورت🔍تحقیق بررسی عزت نفس مدیران بر رضایت شغلی کارکنان هلال احمر🔍بهترین برنامه ساز اندروید بدون نياز به دانش برنامه نویسی همرا با اموزش(فيلم)🔍مقاله چگونگی رفتار با کودکان استثنائی در دوران ابتدایی🔍مقاله بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز🔍آموزش پایگاه داده ها🔍آموزش نرم افزار UML🔍دانلود طرح توجیهی تولید تابلو فرش تمام ابریشم با ظرفیت 60 تخته در سال . فورمت :ورد🔍مدلسازی عددی حركت آمیزه تزریق سیمانی در پرده آب بند پی سد گتوند علیا به روش دوفازی🔍مدلسازی عددی تقویت برشی تیرهای بتن آرمه با ورقه FRP توسط تئوری میدان فشاری🔍مدیریت کلان و یکپارچه بحران سیل با استفاده از سامانه (G.I.S)🔍توسعه بهینه ساختار و فناوري اطلاعات و ارتباطات راهبرد کلیدی مدیریت بحران🔍تعیین جنسیت فرزند🔍دانلود كتاب استارتاپ ویکند Startup Weekend🔍کتاب فن بیان و اصول سخنرانی🔍دانلود رایگان کتاب روانشناسی ثروت🔍دانلود کتاب 20 راه برای تقویت زبان انگلیسی🔍تحقیق ارزيابي استراتژي عملكرد سازمان بيمه ايران با كارت امتيازي متوازن🔍نمودار کیکی تیره🔍نمودار کیکی سبز🔍دیاگرام مستطیلی🔍ویرایشگر برنامه های اندروید🔍بانک ایمیل فارسی